Forum Obywatelskie

Lista Obywateli

Archiwum Rządowe

Pliki do
pobrania

V Korpus Inwazyjny

Linia
Czasu

Pytania i odpowiedzi

Kanał
RSS

 
LOGOWANIE
login:
hasło:
rejestracja

WIELKAPEDIA
WOJSKOWA KOMENDA UZUPEŁNIEŃ
POLSKA MARYNARKA GWIEZDNA
 
WARTO ZOBACZYĆ
OSO 2057 Kampinos
OSO 2058 Kampinos
OSO 2059 Kampinos
OSO 2061 Kampinos
OSO 2062 Wa-wa
Archiwa WRP


SMUTNA STATYSTYKA

Serwis przegląda:
0 obywateli
25 gości

FORMALNOŚCI

Kanał RSS
Nasze bannery
Szanowna Redakcja
Kontakt
Copyright
Materiały dla prasy
FAQ
Polityka prywatności
Napisz artykuł!

TECHNIKALIA

Serwis został zoptymalizowany dla rozdzielczości 6144x4096 oraz niższych:
do 1920x1080 stosowanych w zegarkach ręcznych i motopompach drugiej klasy

REKLAMA
 

 

 

 

 

 
Lista artykułów, których autorem jest Nefarius.Wybory samorządowe 2068 08.09.2068 by Nefarius
Wraz z nadejściem września rozpoczął się długo wyczekiwany przez wszystkich uczniów rok szkolny. Po dwóch miesiącach ciężkiej pracy, jaką niewątpliwie jest wydawanie kieszonkowego, uczniowie mogą w końcu skupić się na rozwoju intelektualnym w szkole. (...)

O gustach się nie dyskutuje 14.08.2066 by Nefarius
Szok i poczucie zagubienia, jakie zapanowały ostatnimi dni w mediach narodowych a także wśród wiernych widzów TVP, powoli zanikają. Wszyscy dochodzimy do siebie po tym jak obecny Prezes TVP Jacek Jurski odpowiedzialny za wdrażanie Przenajlepszej Zmia (...)

Wykluczenie społeczne 28.07.2066 by Nefarius
Jak można było się spodziewać, Światowe Dni Młodzieży Wielkiej Rzeczpospolitej (ŚDMWRP) ściągnęły do Krakowa ponad miliard Obywateli Wielkiej Rzeczpospolitej z całej galaktyki, a także kilka milionów obcokrajowców. Organizatorzy stanęli na wysokości (...)

Gierki polityczne 08.05.2066 by Nefarius
Mijają kolejne tygodnie, rośnie niezadowolenie społeczne i marsze Komitetu Obrony Totalitaryzmu Oświeconego, które jak widać nie rozumieją światłej drogi jaką obrały nasze władze z Naczelnikiem na czele - drogi do przywrócenia demokracji w naszym kra (...)

Demokracja na cztery ręce 26.04.2066 by Nefarius
Kilka dni temu koncern NeoTech zamieścił na swojej stronie polnetowej kilka ofert pracy dla inżynierów genetycznych. Nie było by w tym nic niezwykłego gdyby nie jeden z wymogów zatrudnienia zapisany małym druczkiem. Otóż NeoTech wymaga od swoich pote (...)

Wehikuł czasu 13.04.2066 by Nefarius
Od czasu gdy Drugi Naczelnik i Rada Najwyższa Wielkiej Rzeczpospolitej podjęli szaloną wręcz decyzję o porzuceniu totalitaryzmu oświeconego i stopniowym powrocie do demokracji, w społeczeństwie polskim zawrzało. Na ulicach naszego wspaniałego kraju m (...)

Sobieski w grobie się przewraca? 26.09.2065 by Nefarius
Ostatnimi dni przez społeczeństwo polskie przetoczyła się fala lekkiego zaniepokojenia po niedawnych wydarzeniach na Wawelu. Gdy wydawało się, że już nic nie zakłóci powszechnego spokoju i sielankowości w naszym kraju, życie pokazało, że nie można by (...)

Polska bez Tuska 31.08.2064 by Nefarius
Gdy wydawało się, że Madagaskar Reality Show nie jest już w stanie zaskoczyć widzów żadnym nowym i świeżym absurdem czy zwrotem akcji, producenci MRS odpalili bombę w postaci odsunięcia na bok jednego z głównych bohaterów swojego programu, którym je (...)

Zamach stanu? 23.06.2064 by Nefarius
Szok, niedowierzanie i zgorszenie. Tymi sformułowaniami można określić stan umysłu każdego Polaka, po ostatniej publikacji tygodnika Wyprost, który w swoim ostatnim numerze opublikował taśmy z podsłuchanymi rozmowami najwyższych dygnitarzy państwowyc (...)

Marsz Mechaseksualistów 30.03.2064 by Nefarius
W ostatnią sobotę ulicami Nowej Warszawy w Prowincji Nowa Macierz na Marsie przemaszerowała kilkunastotysięczna grupa Japończyków domagających się od władz WRP ponownego odbudowania Nowej Japonii, która to w niewyjaśnionych okolicznościach została za (...)

Przerwany skok 22.12.2063 by Nefarius
Popularność skoków narciarskich, wśród kibiców sportowych, w ostatnich latach spada, ze względu na ich przewidywalność. Co prawda zmiana przepisów z 2059 roku, która ograniczyła do trzech ilość polskich skoczków jakich można wystawić do pojedynczego (...)

Powrót Prowincji Moskiewskiej 06.12.2063 by Nefarius
6 grudnia 2063 roku o godzinie 12:00 zakończona została kolejna wojna polsko-rosyjska. Naczelnik Państwa Polskiego i „Mao” Zedongow podpisali pakt kończący wojnę. W pakcie znalazły się zapisy o natychmiastowym rozwiązaniu państwa znanego jako Rosyjsk (...)

Upadek 03.12.2063 by Nefarius
Wczorajszego wieczoru, po ponad 72-óch godzinach bombardowania, upadł ostatni bastion RKWRL – Strylnikovgrad. Niebo nad zamienioną w pole gruzu stolicą państwa komunistycznego, rozświetlał księżyc i ogień z płonących Sobieskich VII, zdobytych przez k (...)

Szokujące odkrycie 30.11.2063 by Nefarius
Czwartkowe zapewnienia dowódcy X Dywizji Husarii Pancernej, o zdobyciu moskiewskiego Kremla, sprawdziły się. W czwartkowy wieczór żołnierze PKI przejęli kontrolę nad ostatnim bastionem dawnej stolicy Rosji, zdobywając tym samym pełną kontrolę nad cał (...)

Dobre i złe wieści 28.11.2063 by Nefarius
Na froncie rosyjskim sprawy mają się i dobrze i zarazem źle. Dobrze, bo marsz Korpusu Wojsk Lądowych na Moskwę przebiega zgodnie z planem, a źle, ponieważ w rejonie Strylnikovgradu uwidoczniły się pewne odstępstwa od planu. - Przewidujemy, że wra (...)

Hiperspirytus w akcji 25.11.2063 by Nefarius
Wczorajszego wieczora doszło do niespotykanego zjawiska na froncie rosyjskim! Z nieba zniknęły całkowicie rosyjskie samoloty, a na ich miejsce pojawiły się nagle maszyny Skrzydła Obrony Powietrznej. Wypełniły niebo niczym szarańcza i zaczęły zrzucać (...)

Nieciekawy początek 22.11.2063 by Nefarius
Ze smutkiem informujemy naszych czytelników, iż pierwsze wieści z frontu rosyjskiego nie są zbyt pomyślne. Tuż po przekroczeniu granicy RKWKL w kilku miejscach, zarówno Hiperfortece Jan III Sobieski, jak i reszta opancerzonych pojazdów, wjechało na r (...)

A słowo ciałem się stało 21.11.2063 by Nefarius
Przed kilkoma dniami Minister Wojny zapewnił, że WRP nie zostawi bez odpowiedzi braku przeprosin ze strony rządu RKWRL za atak na ambasadę WRP w Moskwie przez grupę młodych Rosjan i podłe oszczerstwa rosyjskich mediów insynuujących, iż incydent jaki (...)

Święto niepodległości z incydentem w tle 17.11.2063 by Nefarius
Jak wszystkim Obywatelom WRP wiadomo kilka dni temu obchodziliśmy w naszym kraju Święto Niepodległości. W wielu miastach Wielkiej Rzeczpospolitej odbyły się wiece, przemarsze, defilady i różne inne uroczystości, mające na celu uczczenie odzyskania ni (...)

Pomocna dłoń promotora 18.04.2063 by Nefarius
Wszyscy dorośli Obywatele Wielkiej Rzeczpospolitej wiedzą, jak wygląda proces pisania pracy magisterskiej czy doktoranckiej. Wszyscy przez to przeszli, podobnie jak niektórzy obywatele obcych państw, w których przestrzegane są zasady międzynarodowej (...)

Karnacja moro 22.12.2062 by Nefarius
Jak powszechnie wiadomo, w połowie zeszłego miesiąca skończono budowę hoteli dla powodzian i rozpoczęto podnoszenie zalanych terenów Afryki poprzez pompowanie betonu pod płytę tektoniczną Ziemi. Ze względu na rozmiary całego przedsięwzięcia wyjątkowo (...)

Agent Tomek i walizka pieniędzy 05.12.2062 by Nefarius
Wszyscy znamy przygody najsławniejszego polskiego agenta o kryptonimie Tomek. Powstała już o nim niezliczona liczba książek (w większości napisanych przez niego samego), filmów, komiksów, piosenek, a końca nie widać, gdyż na bieżąco kręcone są kolejn (...)

Szkoda chłopa czyli ogólnonarodowy zawód 21.11.2062 by Nefarius
Ostatnimi czasy Madagaskar Reality Show dostarczyło nam naprawdę dużo mocnych wrażeń. Najpierw zmiana na stołku prezesa PZPN, a potem przegrana rządzącego z kamienną twarzą Waldemara Pawlaka w wyborach na prezesa Polskiego Stronnictwa Ludowego i jego (...)

Boliwijskie Partyzantki usidlone 19.11.2062 by Nefarius
Już od dłuższego czasu nasza redakcja dostaje sporo listów i maili z pytaniem czemu nie podajemy żadnych informacji, a co ważniejsze żadnych zdjęć, na temat Boliwijskich Partyzantek. Jako że nasze niszczarki już ledwo zipią, postanowiliśmy wyjawić sm (...)

Samolot dla Amerykanina 16.11.2062 by Nefarius
Dosyć długo nie przedstawialiśmy wieści z USA. Powód był prosty: nic wartego uwagi się tam nie działo. Ten stan rzeczy zmienił się jednak wczoraj, gdyż do stanów przyleciał pierwszy w tym kraju samolot Polskich Zakładów Lotniczych Boeing 787 zwany te (...)

Marszów ci u nas dostatek 11.11.2062 by Nefarius
To już 144 lata minęły odkąd Naród Polski odzyskał swoje niepodległe państwo. Jak co roku, 11 listopada został uświetniony wydarzeniami kulturalnymi, marszami i defiladami, z których największym, tradycyjnie, był przemarsz V Polskiego Korpusu Inwazyj (...)

Gazowa prowokacja? 08.11.2062 by Nefarius
Od czasu wrześniowych masowych zatruć alkoholem i tajemniczego zniknięcia Siergieja Iwanowicza Strylnikova, władze Komunistycznej Wolnej Republiki Ludowej (RKWRL) opierały wszystkie swoje decyzje na radach polskich ekspertów z Sanepidu, którzy pomaga (...)

Metanol zbiera czerwone żniwo 19.09.2062 by Nefarius
Jak powszechnie wiadomo mieszkańcy Rosyjskiej Komunistycznej Wolnej Republiki Ludowej (RKWRL) są koneserami alkoholi wysokoprocentowych. Jednak od kilku dni ich zamiłowanie do mocnych trunków zbiera krwawe żniwo. Wszystko za sprawą trefnego alkoholu. (...)

Ciąg dalszy Afery Taśmowej 02.08.2062 by Nefarius
Wypłynęły nowe szokujące fakty w sprawie Afery Taśmowej. Po konferencji prasowej jednego z nagranych urzędników Departamentu Dystrybucji Nadwyżki Ministerstwa Dobrobytu, podczas której oświadczył – kamera nagrywała, nie ja, prokuratura wzięła pod lup (...)

Taśmy prawdy 19.07.2062 by Nefarius
Jak powszechnie wiadomo urzędnicy wszystkich Ministerstw Wielkiej Rzeczypospolitej codziennie wyciskają z siebie siódme, a nawet ósme poty w walce z garbem budżetowym. Najwięcej potu od zawsze przelewało się w Ministerstwie Dobrobytu, aż do teraz. (...)

Kłopotliwa zmiana 10.05.2062 by Nefarius
W związku z licznymi „wyczynami” gubernatora Sarkoziaka Naczelnik Wielkiej Rzeczypospolitej postanowił dokonać zmiany gubernatora Prowincji Francuskiej i mianował nim Franciszka Hollande’a. Niestety, jak to w przypadku Prowincji Francuskiej bywa, od (...)

Chłop dla Matki Natury poszukiwany 01.05.2062 by Nefarius
Zespół naukowców Unii Afrykańskiej, badający domniemany problem ocieplania się klimatu, ogłosił zaskakujące i kontrowersyjne wyniki swoich badań. Jak mówi przewodniczący grupy badaczy, Pan Ron Jeremy (z pochodzenia Amerykanin): - Po przeprowadzeni (...)

Protest protestowi protestem 28.04.2062 by Nefarius
W ciągu ostatnich kilku tygodni na ulicach Warszawy oraz na Wawelu w Krakowie można było zaobserwować duże grupy protestantów wykrzykujących różne mniej lub bardziej (zazwyczaj jednak wcale) zrozumiałe hasła. Początkowo trudno było dociec o co ch (...)

70 lat minęło jak jeden dzień 08.01.2062 by Nefarius
Już po raz siedemdziesiąty w całej Wielkiej Rzeczypospolitej zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. W tym roku Orkiestra zbierała pieniądze na pomoc krajom trzeciego świata wschodu, m.in. dla Wietnamu, Brunei i Laosu. Do ostatniej chwili nie (...)

Krzyż i półksiężyc ciemiężcami graczy? 08.12.2061 by Nefarius
Organizacje humanitarne działające pod banderą Czerwonego Krzyża i Czerwonego Półksiężyca od lat są zajęte szerzeniem pomocy w krajach trzeciego świata, takich jak USA, czy Gwinea Bissau. Ostatnio znalazły jednak chwilę wolnego czasu by przyjrzeć się (...)

Polski student kontra amerykańska rzeczywistość 05.12.2061 by Nefarius
Co roku wielu studentów z Macierzy wyjeżdża na wymianę do krajów na całym świecie. Niektórzy z nich mają to (nie)szczęście trafienia któregoś z krajów trzeciego świata, w szczególności do Stanów Zjednoczonych. Niedawno już opisywaliśmy wyzwania jakie (...)

Powrót Orła Zwycięskiego 24.11.2061 by Nefarius
Kilka tygodni temu Polski Związek Piłki Nożnej zdecydował umieścić logo PZPN na koszulkach piłkarzy, usuwając tym samym godło WRP. Wywołało to wiele kontrowersji, rozpoczynając wśród kibiców burzliwe dyskusje na temat tradycji, świętości symboli naro (...)

Afera Deyny 08.11.2061 by Nefarius
– Tylko w legendach może przetrwać to, co w naturze przetrwać nie może. Tylko legenda i mit nie znają granic możliwości. – powiedział kiedyś wielki polski pisarz Andrzej Sapkowski. Niedawno, jedna z zapomnianych przez najmłodsze pokolenie legend powr (...)

K. Duffy odnaleziony 23.10.2061 by Nefarius
Od konfliktu z Zimbabwe minęło już pół roku i większość Obywateli zdążyła zapomnieć o tamtych strasznych wydarzeniach. Jednym z pomniejszych antybohaterów tamtych wydarzeń był K. Duffy, który zadał (niezbyt szkodliwy – przp. MI) cios w plecy Wielkiej (...)

Zależni eksperci komentują 15.10.2061 by Nefarius
Jak zapewne każdy z czytelników naszego portalu informacyjnego zauważył, często przytaczamy wypowiedzi niezależnych ekspertów. Jest to praktyka znana od zarania dziejów i stosowana w celu uwiarygodnienia podawanych informacji. Może się wydawać, że ni (...)

Przedwyborcze zwroty akcji 01.10.2061 by Nefarius
Już niedługo w Madagaskar Reality Show odbędą się wybory parlamentarne do Sejmu i Senatu III Rzeczypospolitej. Jak to zwykle bywa, przedwyborcze kampanie wyborcze partii politycznych opiewają w dziesiątki obietnic, ataków na rywali politycznych oraz (...)

Koniec Andrzeja Leppera 05.08.2061 by Nefarius
Dla fanów MRS nastał dzisiaj smutny dzień. Klon Andrzeja Leppera - jednego z najbarwniejszych polityków III Rzeczypospolitej – po raz kolejny zginął. Tym razem śmierć nastąpiła poprzez samobójstwo. Producenci popularnego programu zapowiedzieli już, ż (...)

Gdzie się podział zdrowy rozsądek? 24.07.2061 by Nefarius
Jako osoba kochająca muzykę (w moim przypadku metalową) zdarza mi się wybierać na pojedyncze koncerty i mniejsze lub większe festiwale muzyczne. Wbrew pozorom nie są one pełne stereotypowych satanistów zarzynających dziewice, jedzących koty i odprawi (...)

Gry apostolskie 15.07.2061 by Nefarius
W sklepach w całej Polsce pojawiała się właśnie nowa edycja legendarnej już konsoli Playstation 8. Nowa wersja konsoli utrzymana jest w klimatach retro nawiązując wyglądem do starej Playstation 3 produkowanej jeszcze przez koncern Sony (wykupiony prz (...)

Owocowe szaleństwo 10.07.2061 by Nefarius
Urwane półki, towary walające się po podłodze, przewrócone regały, odpadający tynk, kosze z powyrywanymi kółkami, zniszczone kasy, rozbite kamery przemysłowe, połamane bramki, drzwi i okna z powybijanymi szybami, półprzytomni zadeptani ochroniarze i (...)

O czym szepczą tłumacze? 03.07.2061 by Nefarius
1 lipca nastąpiło przejęcie prezydencji nad Unią Afrykańską. Po sześciu miesiącach przewodniczenia Unii Angola przekazała prezydencję Kamerunowi. W Jaunde (stolica Kamerunu) odbyły się wielkie uroczystości na część tego podobno niezwykle ważnego wyda (...)

Warszawska Syrenka na żywo 19.06.2061 by Nefarius
[UWAGA! DEPARTAMENT CENZURY OSTRZEGA, IŻ PONIŻSZY ARTYKUŁ MOŻE BYĆ NIEODPOWIEDNI DLA DZIECI PONIŻEJ DZIESIĄTEGO ROKU ŻYCIA!] Chyba każdy Polak słyszał o Warszawskiej Syrence. Wiele dzieł powstałych na przestrzeni lat było poświęconych właśnie niej (...)

Bunga Balunga 18.02.2061 by Nefarius
Pod koniec zeszłego tygodnia wręcz zawrzało w Prowincji Rzymskiej. Tamtejszy gubernator, Silvio Erosconi, znany z wielu skandali związanych głównie z udziałem młodych kobiet znowu znalazł się na pierwszych stronach gazet. Bohaterką jego kolejnego (...)

Nowy album Ziomali plagiatem? 30.01.2061 by Nefarius
Minęło zaledwie kilka dni, od wydania nowego albumu Ziomals Attack pt. „Elvis wciąż nie żyje”, a już pojawiły się wokół niego kontrowersje. Tym razem pochodzą zza oceanu, z USA. Zdobywająca ostatnio coraz większą popularność, amerykańska wokalistk (...)

Powrót legendy 26.01.2061 by Nefarius
Po wyjątkowo słabym albumie „Kosmiczny detox” Ziomals Attack zapadli się jakby pod ziemię. Wielu uważało, że nie będą w stanie się podnieść z okowów niemocy twórczej spowodowanej odwykiem. Najwierniejsi fani zespołu wierzyli jednak, że geniusz Ziomal (...)

Koparka zniszczenia 11.01.2061 by Nefarius
Kilka dni temu, w Trójmieście doszło do wypadku. Koparka, która była przewożona na naczepie zahaczyła swoim ramieniem o wiadukt dosyć mocno go niszcząc, a następnie spadając z naczepy. Na szczęście obyło się bez ofiar. Kierowca naczepy przed zabra (...)

Przeminęło ze śniegiem 15.12.2060 by Nefarius
Tej zimy Polskie Koleje Państwowe postanowiły rozpocząć w Macierzy akcję edukacyjną „Przeminęło ze śniegiem”. Celem akcji ma być zaznajomienie młodego pokolenia Polaków, z funkcjonowaniem kolei w Polsce w XX i na początku XXI wieku. Przedstawiciel pr (...)

Tajne więzienia na Marsie 23.11.2060 by Nefarius
Były już plotki o tajnych więzieniach MI w Macierzy. Mówiło się też, że owe istnieją na Arulco. Pomimo, że wszystkie wątpliwości zostały już dawno rozwiane, temat tajnych więzień pozostaje żywy. Tym razem wskrzesiła go część zimbabweńskich naukowców (...)

Opozycja harcuje 19.11.2060 by Nefarius
Zwykle w ustrojach wielopartyjnych, to rząd powinien zajmować się przedstawianiem i uchwalaniem ustaw, które będą prowadziły dany kraj ku lepszej przyszłości, a opozycja, w większości wypadków, krytykuje posunięcia rządu i czeka do następnych wyborów (...)

Nadprogramowa ochrona 28.10.2060 by Nefarius
Od niedawna, w Biurze Ochrony Rady Najwyższej (BORN), można zaobserwować nietypowe zjawisko. Mianowicie członkowie Biura zaczęli twierdzić, iż ochraniają za mało osób i chcą rozszerzyć swoją działalność. Przypomnijmy, że BORN dba o ochronę Naczeln (...)

Chilijski przekręt 18.10.2060 by Nefarius
W zeszłym tygodniu w Prowincji Chile zakończyła się akcja ratunkowa wyciągania 33 górników, którzy przez 69 dni przebywali 600 metrów pod ziemią w zasypanym szybie. Początkowo zapowiadano, że wiercenie szybu, którym górnicy będą wyciągani na powierzc (...)

Wąż w sedesie 25.09.2060 by Nefarius
Kilka dni temu, w centrum Wrocławia miała miejsce dość nietypowa sytuacja. Gdy wieczorem, 73-letnia mieszkanka jednego z wieżowców chciała skorzystać z toalety zobaczyła tam węża! - Podnoszę klapę, a tam wąż! Nie wiedziałam za bardzo jak się zacho (...)

Śmiercionośna Parada Miłości 27.07.2060 by Nefarius
W sobotę, na odbywającej się w Landach Niemieckich Love Parade wydarzyła się tragedia; zginęło 19 osób, a ponad 300 zostało rannych. Przypomnijmy, że Love Parade, (ang. Parada Miłości) jest imprezą techno, która po raz pierwszy odbyła się w 1989 roku (...)

Gazowe upały 21.07.2060 by Nefarius
Od kilku tygodni przez Zimbabwe przetaczają się fale upałów. Temperatury sięgają miejscami nawet do 60 stopni Celsjusza w cieniu. Bardziej zaskakująca jest jednak teoria zimbabweńskich naukowców, którzy twierdzą, iż przyczyną tych upałów są gazy, a w (...)

Tajemnice Atlantydawic 14.06.2060 by Nefarius
Po wielu tygodniach studiowania starożytnych zwojów z Biblioteki Atlantydawickiej, polskim uczonym wreszcie udało się wyjaśnić jedną z tajemnic Atlantydawic. Niestety, ta najważniejsza, dotycząca zatopienia Atlantydawic nie została jednoznacznie wyja (...)

Muzyczna bania 08.06.2060 by Nefarius
W zeszłym tygodniu, dość nieoczekiwanie, do sklepów trafiła nowa płyta Ziomals Attack. Było to dość zaskakujące posunięcie biorąc pod uwagę fakt, że Ziomale dopiero 2 tygodnie temu skończyli kurację odwykową, na którą jak pamiętamy, skierował ich Nac (...)

Wielkie otwarcie Atlantydawic 30.05.2060 by Nefarius
Wczorajszego ranka miało miejsce Wielkie Otwarcie Prowincji Atlantydawice. W ciągu pierwszej godziny do Atlantydawic przybyło ponad 50 milionów odwiedzających i około 30 tysięcy szczęśliwców, którym udało się wygrać domki letniskowe w konkursie Nacze (...)

Powódź trzeciego tysiąclecia 24.05.2060 by Nefarius
W ciągu ostatniego tygodnia, na terenach dawnych województw śląskiego i małopolskiego przetoczyły się fale powodzi betonowej. Mieszkańcy takich miast jak Sandomierz zostali w pełni ewakuowani do wcześniej przygotowanych hoteli, ponieważ te okolice zo (...)

Cuda w Atlantydawicach 16.05.2060 by Nefarius
W dniu wczorajszym zostały zakończone prace rekonstrukcyjno-rekonwalescencyjno-rehabilitacyjne w Atlantydawicach. Ich rezultaty są zaskakujące, bowiem odnaleziono tam 2 z 7 Cudów Świata Starożytnego; Kolosa z Rodos oraz Wiszące ogrody Babilonu. Polsc (...)

Kosmiczna bania 07.03.2060 by Nefarius
Minęły ledwo 3 miesiące od wystrzelenia księżyca z pieniędzy na orbitę okołoziemską, a już z niej zniknął. Odpowiedzialnymi za ten stan rzeczy są członkowie zespołu Ziomals Attack, którzy jak wiadomo zamieszkali na Luna Pecuniae po jej wystrzeleniu w (...)

Wznosząc się ponad głębiny 16.02.2060 by Nefarius
Wczorajszego ranka, w miejscu gdzie odkryto niedawno Atlantydawice, pojawiły się jednostki inżynieryjne V Korpusu Wojsk Lądowych WRP i Polskiej Marynarki Gwiezdnej oraz sejsmolodzy i kilka ekip budowlanych. Wszyscy wspomagani przez Flotę Marynarki Wo (...)

Drobiowe trzęsienie 16.01.2060 by Nefarius
Kilka dni temu, na Haiti, doszło do małego incydentu związanego z Obywatelami Wielkiej Rzeczpospolitej. Otóż dwóch studentów z Łodzi założyło się o to, kto dłużej przetrwa w dziczy jakiegoś państwa trzeciego świata. Za miejsce swoich zmagań wybrali w (...)

Sposób na garb 14.12.2059 by Nefarius
Naukowcy koncernu NeoTech znaleźli sposób na dłuższe zmniejszenie garbu budżetowego. Stwierdzili, że najlepiej będzie zrobić z nadwyżki banknotów wielką kulę i wystrzelić ją na orbitę. W ten sposób Ziemia miałaby drugi księżyc. Jeden z naukowców przy (...)

Ustawa bigosowa 24.11.2059 by Nefarius
Odkąd Jamajka zmieniła swój ustrój polityczny z monarchii konstytucyjnej na demokrację parlamentarną w 2046 roku, nie było o niej za wiele słychać na arenie międzynarodowej. Jednak, gdy kilka dni temu Premier Jamajki Donald Plusk zapowiedział, ze chc (...)

Galaretki pochodziły z USA 19.11.2059 by Nefarius
Po przeniesieniu Mgławicy Kraba do innego wymiaru przez żołnierzy Polskiej Marynarki Gwiezdnej, zostało trochę martwych galaretek unoszących się w przestrzeni kosmicznej. Naukowcy z PMG postanowili je pozbierać, aby przeprowadzić na nich kilka eksper (...)

Zapachowy Beton 07.10.2059 by Nefarius
Niedawno na rynku pojawił się nowy, intrygujący typ betonu. Inżynierowie z NeoTech we współpracy z najwybitniejszymi postaciami przemysłu perfumeryjnego od jakiegoś czasu pracowali nad betonem zapachowym, dzięki któremu nasze nosy doświadczyłyby nowy (...)

Targi Anno Satanae 2059 08.07.2059 by Nefarius
W zeszłym tygodniu, w Wilamowicach (małe miasto koło Bielska-Białej) odbyły się targi Anno Satanae 2059. Ich organizatorem było Madafakin Hate z.o.o., które chciało w ten sposób przyciągnąć nowych odbiorców oraz zrobić konkurencje wrześniowej Metalsa (...)

Koń stanął (na koła) 25.06.2059 by Nefarius
Dzisiejszego dnia, całkiem niespodziewanie, w Macierzy i w Prowincji Rzymskiej zostały otwarte salony Ferrari. Osobą odpowiedzialną za tą niespodziankę jest Mario Pizzerino – Włoch, który po przeprowadzce do Macierzy dorobił się małego garbu budżetow (...)

Miecio powraca 05.06.2059 by Nefarius
Zupełnie niespodziewanie ogłoszono rozpoczęcie prac na nowym filmem o Mieciu. Wspomniany film nazywał się będzie „Miecio – prawy pazur Szatana”. Tytuł dosyć nietypowy, biorąc pod uwagę fakt, że Miecio nie miał nigdy nic wspólnego zarówno z Szatanem, (...)

Brak Orzeszkowej na Maturze 06.05.2059 by Nefarius
„Czerwone gitary” śpiewały kiedyś „już za rok matura” i tak oto nadszedł kolejny rok matur. Oczywiście pierwszego dnia miał miejsce egzamin z języka polskiego. Jak co roku wyniki wyniosły od 80 do 90 procent na poziomie rozszerzonym, (który był pisan (...)

Zmiany w Radiu Maryja HRS 05.04.2059 by Nefarius
Jak donosi prasa ponad połowa zarządu Hate Inc. (który jest właścicielem Radia Maryja Hard Rock Station oraz Gardzę Tobą TV), opuściła koncern w wyniku „różnicy zdań”. Zarówno satanistyczne radio, jak i telewizja nie zawiesiły nadawania, jednak wstrz (...)

Nowomowa Muzyczna 15.12.2058 by Nefarius
Wiele dekad temu, gdy nasza ojczyzna, nazywała się jeszcze Polską Republiką Ludową, a władza była w rękach komunistów z Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej, na potrzeby propagandy stworzono nowomowę partyjną, której celem było mieszanie ludziom (...)

Dupą po wywiadzie 22.11.2058 by Nefarius
Szanowna Redakcja zaprasza na zapowiadany wywiad z zespołem Ziomals Attack. Dzięki wielkiej uprzejmości Ziomali, którzy poświęcili nam swój jakże cenny czas, mogliśmy zadać im parę pytań dotyczących nowej płyty oraz planów na najbliższy czas. Tak to (...)

Dupą po mapie 19.11.2058 by Nefarius
Stało się - do sklepów w końcu trafił tak długo oczekiwany, nowy album Ziomals Attack pod wszystko mówiącym tytułem Dupą po mapie. Płyta już w pierwszych trzech godzinach sprzedaży, w samej tylko Macierzy, została wykupiona w 29-ciu zylionach egze (...)

Sekta Słomki 28.09.2058 by Nefarius
Przed kilkoma dniami świat obiegła wieść o powstaniu nowego kultu. Jest to Kult Słomki. Jego wyznawcy twierdzą, iż ssanie przez słomkę jest kluczem do zdobycia wiedzy absolutnej, poznania istoty wszechświata, a nawet zrozumienia, na czym opiera się r (...)

Rumble in the Jungle 15.08.2058 by Nefarius
W dniu dzisiejszym do sprzedaży wszedł nowy model gitary Jungle Beast. Powstała ona w dziale muzycznym koncernu NeoTech. Produkt skierowany jest do ludzi, którzy lubią podróże. Wcześniej gitary z tej serii wyróżniały się tylko tym, iż miały na korpus (...)

Ziomals Attack wracają! 07.08.2058 by Nefarius
Dzisiejszego ranka menadżer kultowej grupy Ziomals Attack ogłosił, iż w połowie listopada do sklepów trafi nowa płyta zespołu. Ziomale jak to mają w swoim zwyczaju nie poprzestają na jednym stylu muzycznym. Był już hip-hop, był death metal oraz regga (...)

Metalsatania 2058 28.07.2058 by Nefarius
Po nieudanym występie zespołu Iron Maiden, którego członkowie zostali ożywieni by zagrać na Totalnej Rozwałce 9, Radio Maryja HRS (które patronowało temu koncertowi) wpadło na niecodzienny pomysł. Ogłoszono, iż we wrześniu w okolicach Torunia odbędzi (...)

 

MENU

 
Strona Główna
Kontakt
 
TwojaRura

TwojaNuta(c) 2052-2072 www.wielkarzeczpospolita.net