Forum Obywatelskie

Lista Obywateli

Archiwum Rządowe

Pliki do
pobrania

V Korpus Inwazyjny

Linia
Czasu

Pytania i odpowiedzi

Kanał
RSS

 
LOGOWANIE
login:
hasło:
rejestracja
WIELKAPEDIA
WOJSKOWA KOMENDA UZUPEŁNIEŃ
POLSKA MARYNARKA GWIEZDNA
 
WARTO ZOBACZYĆ
OSO 2057 Kampinos
OSO 2058 Kampinos
OSO 2059 Kampinos
OSO 2061 Kampinos
OSO 2062 Wa-wa
Archiwa WRP

 
SMUTNA STATYSTYKA

Serwis przegląda:
0 obywateli
42 gości
 
FORMALNOŚCI

Kanał RSS
Nasze bannery
Szanowna Redakcja
Kontakt
Copyright
Materiały dla prasy
FAQ
Polityka prywatności
Napisz artykuł!
 
TECHNIKALIA

Serwis został zoptymalizowany dla rozdzielczości 6144x4096 oraz niższych:
do 1920x1080 stosowanych w zegarkach ręcznych i motopompach drugiej klasy
 
 

 

 

 

 

 

Forum Obywatelskie

Forum zawiera 3085 wypowiedzi w 13 tematach.

 
Aby uczestniczyć w dyskusji na Forum, musisz się zalogować | Poradnik Forumowicza

10 ostatnich postów obywatela Ambrose

Temat: Uniwersytet Nauk Wszelakich | 23.05.2070, 16:58 |


AmbroseO, zgwałcić Naturę, zgwałcić Los, siebie zgwałcić i zgwałcić Boga Najwyższego!
Temat: Uniwersytet Nauk Wszelakich | 23.05.2070, 9:53 |


Ambrose

313pechowiec:
No właśnie coś mi świtało, że był tu jakiś kącik literatury czy coś, ale jak nie ma no to temat pasuje raczej do "Nauk Wszelakich".

Nie mam niestety bladego pojęcia kto mógł te haiku pisać, wiem, pamiętam tylko, że był ktoś kto robił to dość często.Obywatelu, uprasza się was o uważniejsze czytanie. Ów haikowicz to wedle wszelkich znaków na moim pamięciowym niebie i ziemi to bartn1. A Kącik Poezji zawsze możesz założyć.


O, zgwałcić Naturę, zgwałcić Los, siebie zgwałcić i zgwałcić Boga Najwyższego!
Temat: Quiz historyczny znowu i znowu | 22.05.2070, 19:09 |


Ambrose

313pechowiec:
[ostatnia modyfikacja 21.05.2070 20:50]To może ja.
Nie powinno być to bardzo trudne pytanie, ale nic innego nie przychodzi mi do głowy.

Dawno temu w trakcie pewnej bitwy dowódca jednej z walczących stron został niespodziewanie zaatakowany, na tyle niespodziewanie, że bronił się tym co miał aktualnie pod ręką i tym czymś był wachlarz. Dowódca bronił się do czasu aż pomogli mu jego ludzie zmuszając napastnika do odwrotu.

O jakim dowódcy mowa i w trakcie jakiej bitwy się wydarzyła opisana wyżej sytuacja?Ów mąż to Shingen Takeda, a cała historia miała miejsce podczas bitwy na równinie Kawanakajima w 1561 r. Gwoli ścisło warto dodać, że w Japonii stosowano wachlarze bojowe, stąd możliwe było podjęcie walki tymże narzędziem, które nie służyło li tylko ochłodzie.O, zgwałcić Naturę, zgwałcić Los, siebie zgwałcić i zgwałcić Boga Najwyższego!
Temat: Uniwersytet Nauk Wszelakich | 22.05.2070, 19:03 |


Ambrose

313pechowiec:
Mając chwilową wenę napisałem swoje pierwsze "haiku" i przypomniało mi się, że na Wielkiej był dawno temu ktoś kto zamieszczał gdzieś tutaj swoje. Nie jest to specjalnie twórcze, ale myślę, że powrót na WRP po latach można zacząć od odrobiny poezjiPiękny ma kwiat
Ta sasanka usycha
Podobnie jak jabartn1?

A co do poezji, to na forum bardzo często był kącik poetycki, w którym obywatele/ki wrzucali swoje wypociny, albo zamieszczali cenione, umiłowane czy ukochane poezje znanych i lubianych. Ja sam niemało spamowałem Herbertem .


O, zgwałcić Naturę, zgwałcić Los, siebie zgwałcić i zgwałcić Boga Najwyższego!
Temat: Nocnik w rytmie wszystkiego | 27.04.2070, 19:10 |


Ambrose
Jestem świeżo po lekturze antologii "Tydzień świętego mozołu. Opowiadania japońskie 1945 - 1975". A w paczce, którą zamówiłem przyszedł pakiet 6 książek z serii "Las Américas. Nieznana klasyka literatury latynoskiej".


O, zgwałcić Naturę, zgwałcić Los, siebie zgwałcić i zgwałcić Boga Najwyższego!
Temat: Nocnik w rytmie wszystkiego | 21.04.2070, 21:56 |


Ambrose
A ja dzisiaj miałem ciekawą pobudkę. Tuż przed 3:00 otrzymałem smsa. Przebudziłem się, półprzytomny wyczołgałem się spod kołdry, sięgnąłem po telefon i okazało się, że to tylko wiadomość z Inposta, że przyszła paczka z kompletem zamówionych książek.


O, zgwałcić Naturę, zgwałcić Los, siebie zgwałcić i zgwałcić Boga Najwyższego!
Temat: Nocnik w rytmie wszystkiego | 07.04.2070, 17:42 |


Ambrose

Xiądz Biskup:

Chyba coś nie wyszło...
Spamu jak tralala. Moderator się nie pojawił. Posty nie zostały usunięte. Wszystko gra!


O, zgwałcić Naturę, zgwałcić Los, siebie zgwałcić i zgwałcić Boga Najwyższego!
Temat: SPAMghetti | 29.03.2070, 14:56 |


Ambrose
Kryzys nadciąga, a jak wiadomo milczenie jest złotem. Wszyscy usiłują odłożyć na czarną godzinę tyle, ile się da.


O, zgwałcić Naturę, zgwałcić Los, siebie zgwałcić i zgwałcić Boga Najwyższego!
Temat: Madagaskar Reality Show | 16.10.2069, 12:14 |


Ambrose
W kwestii ZSRR polecam szczególnie takie dzieła jak: "Drzazga: Opowieść o Niej i o Niej" Władimira Zazubrina, "Sprawa Tułajewa" Victora Serge'a czy "Patrioci" Sany Krasikov - bardzo ciekawie ukazano w nich, jaki terror panował w sowieckiej Rosji ze szczególnym uwzględnieniem lat 30-tych XX wieku.

Na temat III Rzeszy, zarówno o latach 30-tych, 40-tych, ale i 20-tych bardzo interesujące pisze Hans Fallada. Na uwagę zasługują: "Co dalej, szary człowieku?", "Każdy umiera w samotności" czy "W moim obcym kraju. Dziennik więzienny 1944". Fallada bardzo ciekawie pokazuje jakie warunki społeczno-ekonomiczne doprowadziły do tego, że partia głosząca narodowy socjalizm cieszyła się wśród Niemców taką popularnością. Warto sięgnąć też po Klausa Manna i jego "Mefisto", by dowiedzieć się jak wyglądał flirt światka artystycznego z nazistami.

Co do ChRL to b. ciekawie o rzeczywistości obozowej pisze Zhang Xianliang (ofiara przymusowej reedukacji poprzez pracę). Polecam zarówno "Zielonodrzew” jak i "Zupę z trawy". Oprócz warunków panujących w obozach sporo miejsca poświęcono okolicznościom, w jakich poszczególni osobnicy byli uznawani za niepożądanych przez aparat państwowy. Jako dopełnienie można jeszcze przeczytać "Kobiety w kąpieli" Tie Ning, która przedstawia smutną i trudną egzystencję tych, którzy pozostali poza ogrodzeniem – dzieci, kobiet, starców.


O, zgwałcić Naturę, zgwałcić Los, siebie zgwałcić i zgwałcić Boga Najwyższego!
Temat: Madagaskar Reality Show | 16.10.2069, 12:14 |


Ambrose
Ale przecież Stalin, Hitler, Mao Zhedong, itd., itp., byli dyktatorami. Większość z nich sprawowała władzę niemal absolutną. Ideologie na jakich rzekomo oparte były ich państwa (nazizm, komunizm, itd., itp.) niewiele miały wspólnego z codziennością szarych obywateli. Warto natomiast zauważyć, że jak wszyscy skupiający ogromną władzę, osobnicy ci mieli obsesję na punkcie własnego bezpieczeństwa, knowań, spisków i zdrad - stąd tyle czystek, w których chyba największym "ekspertem" był Stalin. Teoretycy, z którymi kojarzycie mi się poprzez wasze b. ciekawe dyskusje, byli wykorzystywani do tworzenia ram ideologicznych, programu, ale zauważcie, że niemal zawsze teoria rozjeżdżała się z praktyką - wiele z postulowanych zasad czy reguł na ogół nie dotyczyło awangardy, która miała specjalne przyzwolenia oraz przywileje. W rezultacie utopie pozamieniały się w piekła na ziemi (wg mnie trudno jest porównywać kto miał gorzej - obywatele ZSRR, obywatele III Rzeszy czy obywatele ChRL; wszyscy byli prześladowani przy najmniejszych podejrzeniach o niesprzyjanie reżimowi, a wielu, wielu trafiło do łagrów, obozów, itd., z przypadku, z "polecenia" (donosy), żeby wypełnić normy).

O tym dlaczego wielkie ideologie prowadzą na ogół do kręgów piekielnych ciekawie pisze John Gray w swojej książce "Czarna msza: Apokaliptyczna religia i śmierć utopii". A pozostają przy literaturze, to polecam powieści, które b. ciekawie ukazują żywot wiedziony w krajach typu ZSRR, III Rzesza czy ChRL.


O, zgwałcić Naturę, zgwałcić Los, siebie zgwałcić i zgwałcić Boga Najwyższego!

Forum | Forum zawiera 3085 wypowiedzi w 13 tematach.

Obecni:(c) 2052-2070 www.wielkarzeczpospolita.net